СЕРВІС LearningApps.org
ІНТЕРНЕТ- СЕРВІС МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ДИДАКТИЧНИХ ВПРАВ LEARNINGAPPS ЯК ЗАСІБ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ УЧНІВ
Сервіс LearningApps.org є додатком Веб 2.0 для підтримки освітніх процесів у навчальних закладах різних типів. Конструктор LearningApps призначений для розробки, зберігання інтерактивних завдань з різних предметних дисциплін, за допомогою яких учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі, що сприяє формуванню їх пізнавального інтересу.
Сервіс LearningApps надає можливість отримання коду для того, щоб інтерактивні завдання були розміщені на сторінки сайтів або блогів вчителів і учнів.
ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ АБО ВІДСКАНУЙТЕ QR-КОД
(Жанри української народної пісні. Музичне мистецтво, 6 клас. 4 урок)
Сервіс працює на декількох мовах, будь-яку
вподобану вправу можна запозичити з іншого мовного середовища і переробити під
український варіант або ж використовувати мовою оригінала.
Кожен із ресурсів можна використати на своєму занятті, змінити під власні потреби, розробити схожий чи зовсім інший навчальний модуль, його можна зберігати у власному «кабінеті» («Мої вправи»), створивши свій акаунт в даному онлайновому середовищі.
Перш ніж розпочати створення власних інтерактивних завдань з колекції шаблонів, пропонованих сайтом, можна познайомитися з галереєю сервісу. Можна створити власну вправу. Для цього треба заповнити форму шаблону, обираючи потрібні елементи. У вправах можна додавати текст, зображення, звук, відео.
Після збереження вправи у власному «кабінеті» з'являється повідомлення про можливість використання вправи. Посилання на демонстрацію вправи можна подавати у двох режимах: звичайному (з відображенням вікна LearningApps) та у повноекранному режимі (вікно вправи розгортається на весь екран автоматично).
Щоб вбудувати вправу на інший онлайновий сервіс, треба скопіювати її HTML-код, поданий у полі «Вбудувати», а потім перейти в потрібний сервіс (наприклад, блог чи сайт), обрати режим роботи з HTML-кодами сторінки і вставити скопійований код в потрібне місце.
Середовище автоматично створює і QR-код, який також зручно використовувати як інструмент інтерактивну на уроках, вдома, при організації квестів тощо.
Аби систематизувати набір вправ, які знаходяться у вашому «кабінеті», можна створювати папки, як в звичайному комп'ютері, і переміщувати в них відповідні вправи. У власному «кабінеті» можна створювати колекцію вправ за конкретною тематикою або до певного уроку. Кожен вчитель за своїм бажанням може створити набір класів у власному акаунті, ввести дані про учнів, створити для кожного учня профіль, задати пароль для входу.
У своїй практиці переважно створюю власні інтерактивні вправи використовуючи різноманітні шаблони, такі як: знайти пару, класифікація, просте упорядкування, вільна текстова відповідь, фрагменти зображення, вікторина (1 відповідь), аудіо- та відео-контент, перший мільйон, кросворд, гра "Парочки".
Сервіс дає можливість урізноманітнити урок, зробити його цікавішим, а процес навчання простим і доступним для розуміння кожного учня.