Канал на YouTube
ВИКОРИСТАННЯ АУДІОВІЗУАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ З ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСУ YOUTUBE
Запрошую перейти за посиланням
YouTube - це безкоштовна онлайн-служба для роботи з потоковим відео, яка надає можливість всім бажаючим переглядати та надсилати власне відео. Завдяки простоті та зручності використаня YouTube став одним з найпопулярніших сервісів для розміщення відеофайлів.
Найголовнішою характеристикою даного сервісу є те, що він безкоштовний. Завантажувати власне відео можна безкоштовно. Потрібно просто зареєструватись, створити власний акаунт - і у Вас є можливість показувати власні роботи цілому світу.
Для вчителя музичного мистецтва дана можливість є просто унікальною. Він може створювати навчальне відео, завантажувати на YouTube і показувати його на власному сайті. Відео можуть переглядати учні, а також колеги по роботі, батьки і всі бажаючі. Учні і вчителі можуть створювати власне відео, завантажувати його на сервер YouTube, обмінюватись між іншими користувачами такими відео. Можна створити цілу групу освітян, які б створювали такі відео.
Відео не обов'язково завантажувати на власний сайт чи блог, достатньо скопіювати відповідний код, що знаходиться на YouTube біля відповідного відеоролика і вставити його у фрагмент коду вашої сторінки. Сам відеоролик знаходиться на сервері YouTube, а на сайті знаходиться лише посилання, яке дозволяє його переглядати на сайті.
Відео можна використовувати в якості альтернативи традиційним видам робіт, таких як написання повідомлення. Створення якісного відео - складний процес, що вимагає кропіткої підготовки: написання сценарію, збору матеріалів, налаштування обладнання, редагування відеофрагменту, і багато іншого. Всі ці дії добре розвивають навички ХХІ століття.
Відео в навчанні можна використовувати для роботи по моделі перевернутого класу. Можна з року в рік виходити до дошки, і пояснювати одну і ту ж тему. A можна записати відео з поясненнями, що учням необхідно буде подивитися вдома, або на уроці, щоб потім у класі обговорити матеріал, виконати завдання.
Такі відео - цінний ресурс для тих, хто пропустив заняття, відстав від класу, або хоче повторити матеріал. У будь-який момент вони можуть звернутися до відеоканалу вчителя. Для того, щоб переглядати подібне відео необхідно мати відповідне програмне забезпечення.
YouTube володіє великим потенціалом для використання в освітньому процесі, наприклад: показати відеоролики, які можуть збагатити урок; використання невеликого сюжету для розрядки, невеликого емоційного струсу; створення на YouTube плейлистів (інколи таке відео допоможе набагато більше, ніж підручник чи конспект уроку); відеозапис ваших уроків і збереження їх для подальшого перегляду; обробка відео на YouTube.
За допомогою онлайн конструкторів можна створити інтерактивне відео із завданнями, паузами, додатковими коментарями.
Створюючи власні відеоуроки, працюю за таким алгоритмом:
1. Збір навчального матеріалу з теми уроку (текст: повідомлення, музичні терміни, поняття, визначення, творчість композитора чи виконавця; ілюстрації до тексту).
2. Створення із зібраного навчального матеріалу презентації у застосунку Microsoft Office PowerPoint, збереження слайдів презентації у графічному форматі JPEG.
3. Озвучування матеріалів презентації в аудіоредакторі Adobe Audition для обробки аудіо з подальшою їх обробкою.
4. Пошук та збереження відеоматеріалів для музичного сприймання з теми уроку.
5. Монтаж (та подальше збереження) слайдів презентації, звуку, відео для музичного сприймання, характеристики прослуханих творів у відеоредакторі Vegas Pro.
6 Створення візуалізації тексту пісень для вокального виконання у відеоредакторі Vegas Pro.
7. Завантаження відео на свій персональний канал серверу YouTube, з подальшим створенням плейлистів (додаток 3).
8. Поширення посилань на відео у соціальних мережах, на персональному блозі, віртуальних дошках Padlet.
Аудіовізуальні матеріали з інтернет-ресурсу Youtube можуть мати різне застосування у процесі навчання з музичного мистецтва, проте переважно такі матеріали використовуються для забезпечення змісту теоретичних понять і ознайомленню із творчою спадщиною народної музики і видатних композиторів, а токож контенту, пов'язаного з культурою та інформаційним наповненням, матеріалами для музичного сприймання та вокально-хорового виконання.
Аудіовізуальні матеріали, які використовуються у процесі навчання на уроках музичного мистецтва, можуть бути як аутентичними (не створеними спеціально), так і спеціальними (створені учителями або самими учнями).
Можливість продуктивного використання аудіовізуальних матеріалів з інтернет-ресурсу Youtube в освітньому процесі, розкриває нові можливості в навчанні, що дозволяє перейти на якісно новий рівень у викладанні музичного мистецтва.
Актуальним питанням лишається розроблення методичних матеріалів, які допоможуть викладачам оволодіти відповідними вміннями, щоб мати змогу компетентно добирати такі матеріали та розробляти відповідної якості завдання.